The Gypsywood Players

Již přes padesát let, od roku 1965, působí při Katedře anglistiky a amerikanistiky FF MU divadelní soubor The Gypsywood Players. Jeho název vznikl humorným kalkem jména obce Cikháj, kde soubor zkoušel. Soubor produkuje obvykle jedno představení ročně, samozřejmě v angličtině. Všichni studenti mají možnost se zapojit jako herci a herečky nebo v dalších funkcích (hudba, kostyméři a kostymérky, rekvizitáři/rekvizitářky, nápověda, osvětlování...).

Každoroční představení The Gypsywood Players jsou příležitostí k setkání bývalých studentů a vyučujících katedry a oblíbeným cílem zájemců o živou angličtinu. Konají se obvykle koncem podzimu v sále BURANTEATRU v sokolském Stadionu na Kounicově ulici. Aktuální informace o připravovaném představení najdete na tomto webu. Všechny srdečně zveme!

Přehled všech představení, fotografie a seznam vystupujících z minulého tisíciletí najdete na tomto historickém webu.

Představení od r. 2012: podívejte se na kompletní videa nebo fotografie, programy a plakáty.

Novější historii a aktuální dění v The Gypsywood Players najdete na Facebooku.

Ze setkání k 50. výročí Gypsywood Players (7. 3. 2015, nádvoří před právě otevřenou novou budovou B2, kde dříve sídlila KAA):

Kliknutím zobrazíte galerii ze setkání