Zahájení prodeje nového překladu Marlowova Edvarda Druhého

Dne 22. listopadu v čítárně knihovny Filozofické fakulty proběhlo uvedení nového vydání skandální hry Christophera Marlowa Edvard Druhý v překladu Filipa Krajníka. Po loňském Hamletovi je Marlowův Edvard Druhý druhým svazkem v ediční řadě nových vydání anglických renesančních her v českém překladu, který bude vznikat na naší katedře pod vedením naší doktorandky Anny Hrdinové. Představení svazku vhodně doplnily anglické renesanční písně v podání našeho souboru The Gypsywood Singers. Na závěr akce proběhlo imerzivní scénické čtení ze hry, při kterém překladatel, pracovníci katedry a dobrovolníci z publika společně přednesli několik nejikoničtějších momentů z textu, včetně děsivé smrti krále Edvarda! Svazek je možné zakoupit s desetiprocentní slevou na e-shopu Masarykovy univerzity.

(Foto Jiří Rambousek)

11. 12. 2023