Online Dny otevřených dveří

na Katedře anglistiky a amerikanistiky FF MU

Vítejte na Katedře anglistiky a amerikanistiky!

Dny otevřených dveří proběhnou 21.–22. ledna 2022.

Velice si ceníme vašeho zájmu o studium na naší katedře. Připravili jsme proto pro vás několik prezentací, které vás blíže seznámí s průběhem studia a přijímacích zkoušek. Dozvíte se v nich také odpovědi na nejčastěji kladené otázky.

Nejdůležitější termíny: podání přihlášek do bakalářského studia: 28. 2. 2022, podání přihlášek do navazujícího magisterského studia: konec dubna 2022.

Pokud i po shlédnutí prezentací budete mít další otázky ohledně studijního programu, o který máte zájem, neváhejte nás kontaktovat na adrese english@phil.muni.cz, nebo oslovte přímo garanta příslušného programu.

Studijní programy nabízené na KAA

• Bakalářský program
    • Anglický jazyk a literatura
  • Magisterské programy
    • Anglický jazyk a literatura
    • Překladatelství anglického jazyka
    • Učitelství anglického jazyka a literatury pro střední školy
    • Severoamerická kulturní studia
Všeobecné informace pro zájemce o studium na KAA:

* Oprava k obsahu videa: Praxe v učitelském programu je v současné době možné absolvovat pouze na středních školách v ČR, nikoliv na Slovensku.

Chcete-li videoprezentaci spustit ve větším formátu, klikněte sem (po otevření je ztlumený zvuk).

Studentský život na KAA:

Několik slov o životě studentů na Katedře anglistiky a amerikanistiky připravil studentský klub ESC/APE (English Students’ Club). Klikněte vpravo dole na řádek Přehrát video...; pak si můžete prezentaci spustit a zvětšit na celou obrazovku.
(Nelekejte se, jde jen o nahrané video, i když v důsledku nahrávání komentáře na začátku chvilku působí ​jako probíhající dialog.)

Magisterské studium Anglického jazyka a literatury

Viz sekce “Podmínky přijetí” na stránce s informacemi o studiu (zde)

Magisterské studium Překladatelství anglického jazyka

(Chcete-li videoprezentaci spustit v samostatném okně, klikněte sem.)
A ještě tři .ppt snímky se základními informacemi o oboru.

Magisterské studium Severoamerických studií

Viz sekce “Podmínky přijetí” na stránce s informacemi o studiu (zde)

Magisterské studium Učitelství anglického jazyka a literatury pro střední školy

(Chcete-li videoprezentaci spustit v samostatném okně, klikněte sem.)

Ještě jednou díky za váš zájem o studium na Katedře anglistiky a amerikanistiky na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity.
Doufáme, že se s vámi uvidíme v příštím školním roce – tentokrát už “naživo” v prostorách FF MU.
Uchazečům o studium přejeme hodně úspěchů u přijímacích zkoušek.

(Snad brzy) Vaše
Katedra anglistiky a amerikanistiky FF MU