Drahé děti!

Tak jistě nazýval Vás pisatel tohoto díla zajímavého a místy srdečně vtipného. Psal a v duchu se s Vámi mazlil, těše se, že vyvolá na Vašich rtech svou prací úsměv radosti, kterou si osvěcuje a zjasňuje vlastní život. Do jeho bytu chodily děti na návštěvu, kde byly již pro ně nachystány plné skříně hraček, hracích strojů a obrázkových knížek, bylo tam všechno, co obveselí a rozraduje mladistvou duši. Všechen zisk, který měl ze svých spisů, věnoval spisovatel dobročinným ústavům pro děti.
Lewis Carroll*) zemřel nedávno. Pravé jeho jméno bylo Charles Lutwidge Dodgson.*) Dožil se 66 let, skonal v Guildfordu. Byl to učenec a znamenitý spisovatel pro mládež.
Dejte se s chutí do čtení a brzy vycítíte tu velkou lásku, jež pro Vás pracovala, a bude Vám jako pod něhyplnými polibky dobrotivého přítele, jehož si zamilujete jistě tak, jak ho zbožňují anglické děti.

Jar. Houdek.

*) vyslov: Ljúis Kärol, Čerlys Lutwajč Dodsn.