Tradice digitalizačních snah Katedry anglistiky a amerikanistiky

Katedra anglistiky a amerikanistiky byla vždy velmi aktivní v zavádění digitálních technologií do výzkumu a výuky. V řadě směrů jsme byli první na fakultě nebo i v Česku: první plně digitalizovaný knihovná katalog, první paralelní textový korpus, první uplatnění e-learningu a zavedení systému Moodle. Následuje přehled těchto aktivit se stručným popisem.

• Křest počítače IQ151 a první pokusy
  • 1992–1995: Retrodigitalizace katalogu knihovny KAA
  • Bibliografie Aleše Tichého (BAT)
  • Databáze českého uměleckého překladu po roce 1945